Ne pustim, da bi me vzel
A to njega ne zanima
Njegova roka pod mojim vratom počiva
bolečina, ki naju boža
Je vse, kar čez noč si želiva.
Samo v temi narišem si tvojo podobo
greš,
ko dan ubija s svetlobo.
in tvoje gibe poznam
samo tiste, ki miru si želijo
tiste, ki po meni ne hrepenijo.
K spancu me vleče,
telo
izlije se v tvoj kalup,
Nekje v meni pa grenko zapeče
Veš.
to, me spravlja v obup.
Naj barvam s črno
Da srce bo v pisani pesmi igralo
Naj ljubim to noč
Ki laže,
da tvoje telo bo del mene postalo.
Izberem svetlobo.
Pod vratom zdaj zrak se pretaka
Praznina je polna odsotnosti
Dotikov,
ki zame bili so kot hrana.
Ni komentarjev:
Objavite komentar