It's a kind of magic...smo mislili vsi, ko nas je prvič
zadelo. Ko nas je drugič smo bili še bolj navdušeni, ker smo mislili: »Sedaj pa
bo! Zdaj gre zares!«. Pa ni šlo. Ker je prišlo še tretjič in
četrtič...nekaterim so se take stvari zgodile še neštetokrat. Zgodilo se jim je
čustvo, ki je po svoje lepo, čarobno, posebno in zaradi katere ne potrebuješ
hrane, da preživiš. Zgodila se jim je zaljubljenost. Zgodila se NAM je
zaljubljenost. Ta del ljubezni je najlepši. Vsaj tako mislijo eni. Ker si slep
in ne vidiš nič realnega...to pomeni nič slabega. Vse je rožnato, ko pada dež
vidiš sonce, ko grmi, slišiš samo ptičje petje, čeprav ti gre v resnici vse na
slabše, to doživljaš izvenzemeljsko in plavaš nad oblaki. Kar naenkrat je
pomembno kako zgledaš, kaj oblečeš, kaj nimaš za zobmi, koliko zaloge
deodoranota in parfumov imaš...takrat si končno pomemben ti in tvoj boljši jaz.
Iščeš ga, brskaš po sebi, da bi ga lahko pokazal...nekomu. Ne vsem, ampak samo
osebi, ki je kljub vsem možnim napakam najlepša, najboljša, naj, naj, naj...
Potem pa je nekega dne vsega konec. Ne toleriraš več, da poje na ves glas, ker
ni več tvojih zaljubljenih ušes, ki so jim umrli receptorji za posluh. V času
pred »velikim pokom«, si si želel vsak dan viseti z njo, ob njej, na njej... pa
je odšlo to visenje in veselje. Za oba. Tako je to, ko ugotoviš, da nekdo, ki
si ga skoraj da ne častil in zanj postavil svetišče v kotu svoje sobe, ni tako
zelo čaroben, ampak je samo človek, ki ima vse tisto, kar normalni ljudje
imajo. Zjutraj ima zadah, njegov znoj ne diši po vijolicah in prebava ne deluje
vedno popolno, kar prinese za sabo marsikaj...
Ženske smo takšne...moški pa so drugačni. In kaj potem? Vsi smo
isti. Vsi potrebujemo samo eno stvar v življenju, da preživimo. Ljubezen. Ni važno
kakšno. Samo zaradi ljubezni lahko preživimo. Tako kot živali. Če nimajo
ljubezni, poginejo. Mi sicer ne poginemo, a bi bilo včasih bolje, da bi. Ko si
želimo, da bi nas nekdo imel rad, nas objel in vzel k sebi, pa ni nikogar...si
želimo, da bi nas kar pobralo. Kje je potem smisel? Saj je res, da si lahko še
tako zelo sam, pa boš vedno imel svoj jaz, sebe, ki te bo imel rad...ampak ta
je močna, ta je za pogumne...še vedno, pa bo ostalo nepotešeno hrepenenje po
tistemu, ki ga ni ob nas.
Včasih pa nismo sami. Tisti nekdo, ki naj bi bil pravi, je
tik ob nas. Čutimo ga. A vseeno ne čutimo njegovih čustev. Ljudje znamo biti
hladni, zaprti, polni ponosa...čeprav smo globoko v sebi tako zelo željni
pozornosti in ljubezni. Pa ne znamo »iz zime v poletje«. Občudujem ljudi, ki so
vedno topli, ki te nasmejijo tudi, ko vidijo, da ti gre na jok in si jezen na
njih. Ko opazijo, da nosiš masko, nekoga, ki ga še sam preziraš in sovražiš. In
ti pomagajo sneti to masko. To so ljudje, ki svoj ponos hranijo za bolj
življenjske stvari, kot za majhne prepire in zamere. To so ljudje, ki se
zavedajo, da je življenje minljivo in izkoristijo vsako sekundo, da lahko
ljubijo in so ljubljeni. Občudujem jih in nekoč si želim, da bi jim bila
podobna...
Zaljubljenost...res je kratka, a sladka...pa
vseeno...ljubezen je veliko lepša, če jo gledaš iz pravega zornega kota – iz srca.
Ni komentarjev:
Objavite komentar