Doma...
Doma je vse lepo. Če me zebe, se oblečem, če me še vedno
zebe, prižgem radiator. Ko sem zaspana, se uležem v posteljo in spim. Mir. Ko sem
lačna jem. Tudi včasih, ko nisem lačna, jem. Velikokrat porabim preveč tople
vode, ker si dama privošči uro namakanja v banji. Sicer ne zapravljam veliko za
oblačila, da bi hodila naokoli oblečena po zadnji modi, vendar v omaro komaj da
še kaj stlačim. Ko imam kaj za povedat, pokličem prijatelje. Preko telefona. Nekoga,
ki ga že dolgo nisem videla, lahko vidim na internetu. Med kosilom lahko gledam
televizijo, ne da bi bila pozorna, da imam sploh kaj na krožniku in hkrati
nisem pozorna na skoraj polovico predvajanega na TV. Da so mi nekatere stvari
tako zelo samoumevne, me je začelo skrbeti že dolgo nazaj. Pa ni dovolj samo
to, da me skrbi. More biti nekaj več, da se bom znebila teh skrbi in vzela ljudi
in trenutke, ki so mi podarjeni kot nekaj posebnega. Mogoče bolj trenutke in
dobrine, ki jih imam, ker težko jemljem kakšno osebo za samoumevno. Zavedam se,
da vsak pride in gre, da nihče ni večen in seveda, da je vsak po svoje poseben.
Torej…šla bi, a ne v stilu upornice. Ne v stilu revolucionarke
ali nekoga, ki išče pozornost celega sveta. Šla bi po tiho, varno in navdušeno.
Šla bi nekam, kjer ni samoumevnih stvari. Kjer ceniš tako sebe kot vse ostalo. Zakaj
tukaj to ni mogoče? Ker sem preveč notri…najlepše stvari pa se gledajo od
daleč, da dojameš njihov bit.
Ni komentarjev:
Objavite komentar