Definicija neumnosti po G. Einsteinu: » početi isto kot prej in pričakovati drugačne rezultate.«
Dobro…da je življenje eno samo učenje iz dneva v dan, iz minute v minuto…to nam kmalu postane jasno, ko začnemo dojemati ta svet. Kar vestno delamo napake in včasih se zdi kot verižna reakcija, ki ji ni in ni konca.
Občudujem ljudi, ki vsako napako naredijo samo enkrat. Med njih ne spadam, čeprav si po tihem srčno želim, da bi jim bila podobna - teža življenja bi bila znatno nižja. Na nekaterih področjih še posebej izvajam vse vrste neumnosti, ki jih premore moj bit. Najprej naredim napako, se je zavem, nato opravim odločen notranji monolog, kako se ta napaka ne bo nikoli več ponovila in ko mine dovolj časa, da so se moji receptorji za spomin že resetirali, napako ponovim. Baje obstajajo metode, kako se izogniti že narejenim napakam. Na primer pisanje opomb na samolepilne listke. Enostavno sem prelena, da bi kaj takega naredila. Zdi se mi celo neumno, čeprav je tu neumno samo to, da ponavljam vedno ene in iste napake. Ampak nekatere situacije so včasih na začetku tako nedolžne, da sploh ne veš, da si skozi to že šel in se je končalo slabo.
Pa dovolj o moji neumnosti. Napake so del vsakega in nekatere so tako zažrte v kožo posameznika, da jih nobeno razkužilo ne odstrani. V mislih si večkrat odvrtim neke »modre misli«, nasvete… ponavadi nastanejo kot zaključek, ko zanaliziram nek dogodek, dejanje…želim, da bi se jih večkrat zavedala in jih vsaj nekaj tudi upoštevala.
mislim, da je malo preveč točk na enkrat, sem pa prepričana, da bi lahko še naštevala, če bi vztrajala in se mi ne bi spalo. Nekaj misli je bilo sposojenih, nekaj se jih je nabralo na izkušnjah, vse pa bi nekoč rada osvojila.
- Vedno vzemi ključe, ko greš od doma (skoraj nikoli jih ne, ker me je strah, da jih bom zgubila)
- Noben ekstrem ni dober.
- Ceni zdravje, še preden zboliš.
- Zvečer ne jej jabolk (vedno me boli želodec)
- Za tek so primerne samo tekaške superge in ne planinski čevlji (v spomin na vneto Ahilovo tetivo)
- Ko se ti sredi dneva spi, pojdi ven po kisik
- Veliko bodi v družbi (to je edini antidepresiv), ki si jo izbrala sama.
- Počni samo eno stvar na enkrat.
- Ne primerjaj se z ostalimi.
- Obračaj umazane nogavice.
- Preden greš k zdravniku, poglej če imaš zdravstveno kartico.
- Ne pričakuj, da boš vsem všeč.
- Počni samo tisto, kar lahko počneš z veseljem (ta je najtežja)
- Ne pusti, da ti drugi uravnavajo razpoloženje.
- VSE JE ZA NEKAJ DOBRO (ta mi je pa res všeč).
- Stvari se zgodijo z razlogom.
- Mp3 na kolesu je še ena definicija neumnosti.
- Raje peš kot z avtom.
- Za vsakega pride enkrat pomlad, ki je ne bo doživel. (ta je tista – živeti za trenutek).
- Ljubi ali pusti.
- Operi zelenjavo in sadje iz trgovine.
- Rabutanje ni kraja.
- Nič ne bo šlo z mano, ko umrem.
- Obstajajo tudi zlobni ljudje, ampak si niso vedno sami krivi.
- Ko ješ, ne glej TV, ne beri revij in ne tipkaj po računalniku.
- Tko pjeva zlo ne misli.
- Velika pričakovanja, veliko razočaranje.
- Ljubezen brez spoštovanja, skupnih interesov in nenehnih dotikov umre.
- Če razmišljaš negativno, delaš negativno.
- Ko boli modrostni zob, ne jej mandljev.
- To kar ješ, to si.
- Obleka naredi le pol človeka.
- Jok včasih pomaga. Smeh pa zmeraj.
- ne zamujaj. pojdi raje 10 min prej in čakaj.
- ...
Ni komentarjev:
Objavite komentar