ponedeljek, 12. marec 2012

There is no raining men

Moški. Beseda, ki zagotavlja celoten blog nakladanja kakšni so moški do žensk, kakšni so moški na splošno, itd. Normalno bi bilo, saj smo ženske poleg obsedenosti same sabo, obsedene še z moškim »idiotizmom« in njihovimi napakami. O moških ne mislim slabo. Vsaj ne tako slabo kot bi lahko. Ali pa kot jih razmišlja veliko žensk sodobne družbe. Ne mislim, da so vsi barabe, nezvesti prasci in neumne živali, ki nikoli ne odrastejo. Niti ne mislim, da so nam, ženskam, nepotrebni in da smo sposobne vse narediti same. Ker nismo. Ker je to naravno. In poznam kar nekaj moških, ki so odrasli, ki spoštujejo zvezo in dvomim o njihovi nezvestobi. Verjamem, da mora biti ženska podrejena svojemu moškemu, čeprav veljam za precej dominantno deklino, ki se ne pusti ukazovati. 

Idejo za tokratno temo sem dobila včeraj, ko sem na nedeljskem sončku listala neko revijo in prišla do naslova: »KRIZA DRUŽBE = KRIZA MOŠKOSTI«. Gre se za to, da imamo v sedanji družbi poženščene moške in žensko možačo, kot pravi avtor. Ko sem prebrala članek, sem nekaj časa razmišljala kako res je vse to napisano. Kako fantje po večini zrastejo ob vzgoji matere, saj so očetje prezaposleni in jih skoraj nikoli ni doma, da bi sinove naučili kaj je to poštenost, enakost, plemenitost in modrost. Matere skrbijo, da je dom čist, da so odnosi urejeni, oče pa finančno zalaga družinico in polni hladilnik. Sinovi vidijo moč matere in velik delež očetove odsotnosti. Ni več odločnih moških, večina jih ne ve kaj bi radi, na katero stran bi stopili in kar nekaj sanjajo. Ob ženski postanejo šibki in veliko moških se svojih žensk tudi boji. Ne boji se njihovega udarca, boji se njihovih izpadov, njihovega nezadovoljstva. Ker v sebi vedo, da jih ne bodo znali zadovoljiti. In ženske to izkoriščamo. S svojo močjo teptamo moško samozavest in resnici na ljubo: koliko moških še danes pristopi do ženske in jo prosi za ples? Koliko moških zapoje pod oknom svoje drage? Koliko moških odločno prime svojo žensko in ji zagotovi, da jo bo varoval in ji nudil vse kar bo potrebovala? Malo. Zmanjka jim na tone samozavesti, nešteto dvomov se naseli v to, če bo zmogel in ženska ob tem zraste nad njega. Želi biti celo enakopravna z njim ali pa še boljša. Ob tem pa se zaveda, da ima ob sebi nekoga, ki je šibek in to jo spravi v nezadovoljstvo. To nezadovoljstvo pa moškega še bolj podre. Še ena potrditev več, da ne zna zadovoljiti ženske. Poleg tega pa moškim ostane še ena ranljiva točka. Ženske se spolno lahko zadržimo, moški pa so, kar se tega tiče spet šibkejši. Pomembno orožje, ki se ga zaveda vsaka ženska. Ko bo moški razmišljal s spodnjo glavo, bo ženski dano vse. In tako se je večina »Bogov« spremenila v zlomljive porcelanaste punčke. In te »punčke« se danes utapljajo v delu, hobijih ali pa celo v alkoholu, da pozabijo na svojo krhkost. Edino celodnevno utapljanje v delu, ekstremni športi, popivanje s prijatelji, ki imajo podobne probleme, itd. jim pomagajo odplavati stran od dejstva, da je v njih samo še ščepec moškosti. Spet druge »punčke« iščejo del sebe in se najdejo v spolnih deviacijah, ženskem spodnjem perilu in z maskaro na očeh. Ne me narobe razumeti -  nič nimam proti transseksualcem, sploh pa nimam nič proti homoseksualcem, glavno je, da se imamo ljudje med sabo radi… dejstvo pa je, da tako ne bomo prišli daleč. Porušili bomo naravno ravnovesje med spoloma, uničili družbo in zmedeni tavali po svetu. Moški, postanite spet moški! 


Ni komentarjev:

Objavite komentar