Še dobro, da sem se že navadila na plastiko("Crocs") , ki zadnje čase spremlja vsak moj korak. In ga bo še nekaj časa. Ko gredo enkrat stvari navzdol, jih je težko spravit v drugo smer. Definitivno je diagnoza natrganje narastišča Ahilove tetive dovolj tehten razlog, da današnji dan ni bil najbolj optimističen. Ok, koga »farbam«? Saj že nekaj dni oziroma nekaj tednov ni optimizma okoli mene. Ker ga ob vseh teh »veselih« pripetljajih ne poznam. Torej, naš profesor na fakulteti me je hotel navdušiti nad tem, da bom še nekaj časa imobilizirana ali pa vsaj tekaško neaktivna. Ni mu uspelo. Rekel je naj si izberem kak drug šport. Plavaj ali kolesari. Dobro, ne bom pustila, da bi še naprej vlekla obdobje smilitisesamisebi. Šla sem v napad za sobnim kolesom. Sama žalost, če pomislim, da zunaj sije sonček in cvetijo rožice. Jaz pa bom v majhni sobici vrtela kolo.
Zakaj si ljudje navlečemo stroje v svoj dom? Zakaj se obnašamo kot stroji? Posadimo se na nekaj umetnega in se delamo naravne. Pa nismo. Naravno je hoditi bos. Naravno je teči po travi, gozdu…in ob tem čutiti. Na stroju čutiš umetne stvari. Čutiš odštevanje časa, štetje kalorij, število obratov na minuto… Pa vseeno ni vse tako črno. Ko te doleti bolezen ali poškodba si pripravljen na vse, da poškodba oziroma bolezen izgine. In če v glavi spremeniš pogled na nekaj črnega in narediš to stvar zabavno…potem bom znala uživati tudi na sobnem kolesu v majhni sobici. Ko bom zdrava, pa hop v naravo.

Sej lahko kolesariš v naravi. Pomlad prihaja in je lepo zunaj. Sicer se pa ne vrti vse okoli kolesa in teka. Telovadi, plezaj,...toliko kot je športov ti bo že kak všeč.
OdgovoriIzbrišiPS: Sožalje za nogo in crocs so zakon :D
mam en problem, ki se mu reče obutev in za vse aktivnosti v naravi(tudi za na kolo) je primerna obutev, ki ima vpetnik..moja ahilova pa trenutno sovražno odreagira na vse kar ta vpetnik ima (beri:samo sandali, "japonke" in crocs). No sej, pomlad prihaja in mogoče bom v domačih krajih našla pot za boso nogo :)
OdgovoriIzbrišiPs.no.1: hvala za sožalje ;D
Ps.no.2: pri meni se skoraj vse vrti okoli teka :)